İzmir Dövme Yankee Tattoo & Piercing

Site İçi Arama
Kategoriler
Son Eklenen Modeller
Son Yorumlar

KALICI MAKYAJ

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, gerekli görülen bir takım durumlarda, kaş, göz ve dudak kısımlarında epidermal mikropigmentasyon yöntem kullanılarak, bitkisel içerikli boyaların estetik olarak yerleştirilmesi işlemidir.

Makyaj dünyasına ayrı bir soluk kazandırarak, hanımların daha güzel ve çekici görünmelerini sağlamışlardır. Bu boyalar kullanılmadan önce, dermatolojik alerji testleri uygulanarak alerji olmaması durumunda işlem gerçekleştirilmelidir. Kullanılan boyalar, kalıcı makyaj işlemi için özel olarak üretilmiş ürünlerdir.

Düzgün yapılan bir kalıcı makyaj, 2 ile 5 yıl boyunca kişide kendini muhafaza ederek, onun her zaman bakımlı ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu süre kişinin deri yapısına göre farklılık göstermektedir.

Kalıcı makyajın cilde oturması aşağı yukarı iki hafta sürmektedir. İyileşme müddetinde, ciltte yeni deri tabakası oluşacağı için cildin rengi solgun gözükebilir. 15 gün ile 1 ay içinde cilt istenilen renge kavuşur.

Kalıcı makyaj steril şartlarda uygulandığı taktirde hiç bir risk taşımamaktadır. Uygulama steril ve iyi aydınlatılmış bir ortamda bir uzman tarafından yapılmalıdır. Bazı hassas ciltli bayanlarda kılcal damar üstte olduğundan hafif kanama olur, fakat hemen düzelir. Bu sebeple aspirin gibi kan sulandıran ilaçların, kalıcı makyajdan bir kaç gün önceden içilmemesi daha doğru olacaktır.

Uygulama sonrası, yanma hissi, kızarıklık ve hafif şişlik görülebilir. Bu durumda buz kompres yapılmalıdır. Kalıcı makyaj uygulanan bölgelere kısa bir süre müddetince su değdirilmemesi gerekmektedir.

Copyright © 2014 by Artı Teknik Up